Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Anna Wallgren

Anna Wallgren

Verksamhetsutvecklare

Anna Wallgren arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare. Kontakta Anna om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-853 47 47

anna.wallgren@ungaforskare.se

Amanda Raud

Amanda Raud

Projektledare

Amanda arbetar som projektledare för våra sommarforskarskolor. Kontakta Amanda om du har frågor kring dessa.

amanda.raud@ungaforskare.se

Judith Maiers

Judith Maiers

Projektutvecklare

Judith arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med vår verksamhet Gnistan. Judith arbetar även med Unga Forskares medlemsföreningar. Har du frågor kring att ansluta eller starta en förening samt andra generella föreningsfrågor, kontakta Judith.

073-660 60 67

judith.maiers@ungaforskare.se

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Föräldraledig 

Tove Ladberg arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare.

 

 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Föräldraledig

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med vår verksamhet Gnistan.

 

Utställningen Unga Forskare

Jonathan Jilg

Projektledare

Jonathan är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

jonathan.jilg@ungaforskare.se

 

Michael Mekonnen

Finansieringsansvarig

Michael är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och leder finansieringsgruppens arbete.

michael.mekonnen@ungaforskare.se

Johanna Lidholm

Finansieringsassistent

Johanna är finansieringsassistent för Utställningen Unga Forskare.

johanna.lidholm@ungaforskare.se

Jonna Halonen

Finalansvarig

Jonna är ansvarig för finalen och prisutdelningen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete. Jonna är även vice projektledare för utställningsgruppen.

jonna.halonen@ungaforskare.se

Wisanu Sae-Wang

Eventansvarig

Wisanu är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

wisanu.sae-wang@ungaforskare.se

Erik Hartman

Finaljuryansvarig

Erik är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

erik.hartman@ungaforskare.se

Emma Petersson

Logistikansvarig

Emma är logistikansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

emma.petersson@ungaforskare.se

 

Aina Vaivade

Huvuduttagningsansvarig

Aina är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

aina.vaivade@ungaforskare.se

Amanda Geld

Semifinalsansvarig

Amanda är ansvarig för semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

amanda.geld@ungaforskare.se

Josefin Nyberg

Semifunktionärsansvarig

Josefin är ansvarig för funktionärerna till semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

josefin.nyberg@ungaforskare.se

Dina Lerjevik

Digitaljuryansvarig

Dina är ansvarig för juryn till den digitala uttagningen i Utställningen Unga Forskare.

dina.lerjevik@ungaforskare.se

Virág Angyal

Marknadsföringsansvarig (event)

Virág är marknadsföringsansvarig för Utställningen Unga Forskare med fokus på mässor och events.

virag.angyal@ungaforskare.se

Stella Axelsson

Marknadsföringsansvarig (skolor)

Stella är marknadsföringsansvarig för Utställningen Unga Forskare med fokus på skolkontakter och skolbesök.

stella.axelsson@ungaforskare.se

 

 

Emanuel Enberg

Grafiskt ansvarig

Emanuel är ansvarig för sociala medier och trycksaker i Utställningen Unga Forskare.

emanuel.enberg@ungaforskare.se

Nelly Nygren

Stipendieansvarig

Nelly är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

nelly.nygren@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Kommunikationsansvarig

Marina är ansvarig för kommunikation och marknadsföring inom Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

marina.peltonen@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar

Project Manager SIYSS

The Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar, SIYSS, and leads the project.

 

Vice Project Manager SIYSS

The Vice Project Manager for SIYSS, working primarily with long-term development goals for the project.

 

International Coordinator SIYSS

The International Coordinator and main point of contact for all organisations and universities sending participants to SIYSS. She is also responsible for the participants during their stay in Stockholm.

 

Director of Finance SIYSS

The Director of Finance for SIYSS. Contact Annika with questions regarding sponsorships, collaborations with industry or for promoting your company/organisation at our events.

 

Finance Assistant

 

 

Director of Communications SIYSS

The Director of Communications, responsible for the marketing and PR strategy for SIYSS.

 

Event Director SIYSS

The Event Director for SIYSS. She is head of logistics and responsible for the overall planning of the weeklong SIYSS-programme.

 

Art Director SIYSS

The Art Director of SIYSS, and is responsible for all graphical design elements relating to SIYSS.

 

Event Coordinator SIYSS

The Event Coordinator for SIYSS, responsible for all social activities during the weeklong SIYSS-programme.

 

 

Director of Main Event SIYSS

The director of main event is responsible for all aspects of planning and implementing our main event, SIYSS Seminariet.

 

Main Event Assistant

Main Event Assistant is involved in the planning and implementation of our main event, SIYSS Seminariet.