Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på våra föreningar, Riksstämman och Utställningen Unga Forskare. Kontakta Paula om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-853 47 47

paula.langoe@ungaforskare.se

 

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare och Sveriges Unga Forskningslandslag.

072-220 09 27

tove.ladberg@ungaforskare.se

 

 

Mia-Lie Nylund

Mia-Lie Nylund

Projektkoordinator

Mia-Lie arbetar som projektkoordinator på Unga Forskares kansli med projektet Är du säker? #290CyberSecurity. Kontakta Mia-Lie om du är lärare och vill boka en föreläsning om cybersäkerhet eller vill veta mer om undervisningsmaterialet.

073 525 61 75

mia-lie.nylund@ungaforskare.se

Maria Österlund (föräldraledig)

Maria Österlund (föräldraledig)

Projektledare

Maria arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor och Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS). Kontakta Maria om du har frågor som rör detta!

maria.osterlund@ungaforskare.se

Judith Maiers (föräldraledig)

Judith Maiers (föräldraledig)

Projektutvecklare

Judith arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med projekt som ligger nära skolan. Är du lärare och vill veta mer om hur du kan använda dig av vår verksamhet i undervisningen? Kontakta Judith för mer information.

073-660 60 67

judith.maiers@ungaforskare.se

Victor Svedenblad

Victor Svedenblad

Projektledare

Victor arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor och Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS). Kontakta Victor om du har frågor som rör detta!

073-600 77 13

victor.svedenblad@ungaforskare.se

Utställningen Unga Forskare

Stella Axelsson

Stella Axelsson

Projektledare

Stella är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

stella.axelsson@ungaforskare.se

 

Diana Naziri

Finalansvarig och vice projektledare

Diana är ansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete. Hon är även vice projektledare för utställningsgruppen.

diana.naziri@ungaforskare.se

Hanifa Mohammad Ishaq

Hanifa Mohammad Ishaq

Eventansvarig

Hanifa är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

hanifa.mohammad.ishaq@ungaforskare.se

Maja Holmgren

Maja Holmgren

Logistikansvarig

Maja ansvarar för logistiken kring finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

maja.holmgren@ungaforskare.se

 

Sophia Axelsson

Sophia Axelsson

Finaljuryansvarig

Sophia är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

sophia.axelsson@ungaforskare.se

Rawa Halabjayi

Rawa Halabjayi

Stipendieansvarig

Rawa är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

rawa.halabjayi@ungaforskare.se

Julia Mårtensson

Julia Mårtensson

Huvuduttagningsansvarig

Julia är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

julia.martensson@ungaforskare.se

Oscar Widegren

Semifinalsansvarig

Oscar är ansvarig för semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

oscar.widegren@ungaforskare.se

Roseanna Lagercrantz

Roseanna Lagercrantz

Digitaljuryansvarig

Roseanna är ansvarig för juryn till den digitala uttagningen i Utställningen Unga Forskare.

roseanna.lagercrantz@ungaforskare.se

Alexander Simko

Alexander Simko

IT-utvecklare

Alexander är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

alexander.simko@ungaforskare.se

Johannes Kron

Johannes Kron

IT-utvecklare

Johannes är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

johannes.kron@ungaforskare.se

Johanna Wilhelmsson

Kommunikationsansvarig

Johanna är ansvarig för kommunikation och marknadsföring inom Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

johanna.wilhelmsson@ungaforskare.se

Joel Vållberg

Joel Vållberg

Grafiskt ansvarig

Joel är ansvarig för grafisk design av tryckt och digitalt material i Utställningen Unga Forskare.

joel.vallberg@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Marina Peltonen

Digital marknadsföringsansvarig

Marina är ansvarig för strategisk och operativ kommunikation i sociala medier inom Utställningen Unga Forskare.

marina.peltonen@ungaforskare.se

Bashar Al-Saify

Skolansvarig

Bashar är skolansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om skolambassadörer och skolkontakter.

bashar.al-saify@ungaforskare.se

 

 

Mikael Montén

Mikael Montén

Dokumentationsansvarig

Mikael är dokumentationsansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om foto och film.

mikael.monten@ungaforskare.se

Simon Åstrand

Simon Åstrand

Finansieringsansvarig

Simon är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och ansvarar för finansieringsarbetet..

simon.astrand@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS)

SIYSS 2021 is cancelled. We will return in 2022 with an improved SIYSS