Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Judith Maiers

Judith Maiers

Projektutvecklare

Judith arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med projekt som ligger nära skolan. Är du lärare och vill veta mer om hur du kan använda dig av vår verksamhet i undervisningen? Kontakta Judith för mer information.

073-660 60 67

judith.maiers@ungaforskare.se

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på våra föreningar, Riksstämman och Utställningen Unga Forskare. Kontakta Paula om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-853 47 47

paula.langoe@ungaforskare.se

 

Maria Österlund

Maria Österlund

Projektledare

Maria arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor och Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS). Kontakta Maria om du har frågor som rör detta!

073-600 77 13

maria.osterlund@ungaforskare.se

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare och Sveriges Unga Forskningslandslag.

073-220 09 27

tove.ladberg@ungaforskare.se

 

 

Utställningen Unga Forskare

Stella Axelsson

Stella Axelsson

Projektledare

Stella är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

stella.axelsson@ungaforskare.se

 

Diana Naziri

Finalansvarig och vice projektledare

Diana är ansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete. Hon är även vice projektledare för utställningsgruppen.

diana.naziri@ungaforskare.se

Hanifa Mohammad Ishaq

Hanifa Mohammad Ishaq

Eventansvarig

Hanifa är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

hanifa.mohammad.ishaq@ungaforskare.se

Maja Holmgren

Maja Holmgren

Logistikansvarig

Maja ansvarar för logistiken kring finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

maja.holmgren@ungaforskare.se

 

Sophia Axelsson

Sophia Axelsson

Finaljuryansvarig

Sophia är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

sophia.axelsson@ungaforskare.se

Rawa Halabjayi

Rawa Halabjayi

Stipendieansvarig

Rawa är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

rawa.halabjayi@ungaforskare.se

Julia Mårtensson

Julia Mårtensson

Huvuduttagningsansvarig

Julia är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

julia.martensson@ungaforskare.se

Oscar Widegren

Semifinalsansvarig

Oscar är ansvarig för semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

oscar.widegren@ungaforskare.se

Roseanna Lagercrantz

Roseanna Lagercrantz

Digitaljuryansvarig

Roseanna är ansvarig för juryn till den digitala uttagningen i Utställningen Unga Forskare.

roseanna.lagercrantz@ungaforskare.se

Alexander Simko

Alexander Simko

IT-utvecklare

Alexander är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

alexander.simko@ungaforskare.se

Johannes Kron

Johannes Kron

IT-utvecklare

Johannes är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

johannes.kron@ungaforskare.se

Johanna Wilhelmsson

Kommunikationsansvarig

Johanna är ansvarig för kommunikation och marknadsföring inom Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

johanna.wilhelmsson@ungaforskare.se

Joel Vållberg

Joel Vållberg

Grafiskt ansvarig

Joel är ansvarig för grafisk design av tryckt och digitalt material i Utställningen Unga Forskare.

joel.vallberg@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Marina Peltonen

Digital marknadsföringsansvarig

Marina är ansvarig för strategisk och operativ kommunikation i sociala medier inom Utställningen Unga Forskare.

marina.peltonen@ungaforskare.se

Bashar Al-Saify

Skolansvarig

Bashar är skolansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om skolambassadörer och skolkontakter.

bashar.al-saify@ungaforskare.se

 

 

Mikael Montén

Mikael Montén

Dokumentationsansvarig

Mikael är dokumentationsansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om foto och film.

mikael.monten@ungaforskare.se

Simon Åstrand

Simon Åstrand

Finansieringsansvarig

Simon är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och ansvarar för finansieringsarbetet..

simon.astrand@ungaforskare.se

Laetitia Bergsmo

Laetitia Bergsmo

Finansieringsassistent

Laetitia är finansieringsassistent för Utställningen Unga Forskare.

latetitia.bergsmo@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar

Emma Svedenblad

Emma Svedenblad

Project Manager SIYSS 2020

Emma is the Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar 2020. The project manager is responsible for leading and executing the project..

 emma.svedenblad@ungaforskare.se

Johanna Lidholm

Johanna Lidholm

Vice Project Manager SIYSS 2020

As Vice Project Manager Johanna assists the Project Manager in leading the project and the group. She is also Key Account Manager.

johanna.lidholm@ungaforskare.se

Viràg Angyal

Viràg Angyal

International Coordinator SIYSS 2020

Viràg is the International Coordinator and the main point of contact for all organisations and universities sending participants to SIYSS 2020. She is also responsible for the participants during their stay in Stockholm.

virag.angyal@ungaforskare.se

Dina Lerjevik

Dina Lerjevik

Director of Main Event SIYSS 2020

Dina is responsible for all aspects of planning and implementing the main event, SIYSS seminariet. For questions about the seminar, please contact Dina.

dina.lerjevik@ungaforskare.se

Najma Omar

Najma Omar

Coordinator of Main Event SIYSS 2020

Najma helps Director of Main Event to plan and implement the SIYSS seminar. She also reads and revises the participants work.

najma.omar@ungaforskare.se

Tintin Torin

Tintin Torin

Director of Communications SIYSS 2020

Tintin is responsible for the marketing and PR strategy for SIYSS. For questions regarding all kinds of media, contact Tintin. 

tintin.torin@ungaforskare.se 

Emanuel Enberg

Emanuel Enberg

Graphic Designer SIYSS 2020

As Graphical Designer, Emanuel is responsible for all printed media related to SIYSS. 

emanuel.enberg@ungaforskare.se