Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Judith Maiers

Judith Maiers

Projektutvecklare

Judith arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med vår verksamhet Gnistan. Judith arbetar även med Unga Forskares medlemsföreningar. Har du frågor kring att ansluta eller starta en förening samt andra generella föreningsfrågor, kontakta Judith.

073-660 60 67

judith.maiers@ungaforskare.se

Max Vinger

Max Vinger

Projektledare

Max arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare. Kontakta Max om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

max.vinger@ungaforskare.se

Maria Österlund

Maria Österlund

Projektledare

Maria arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor, SIYSS, riksstämman och kongressen. Kontakta Maria om du har frågor som rör detta!

073-600 77 13

maria.osterlund@ungaforskare.se

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare.

tove.ladberg@ungaforskare.se

 

 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med vår verksamhet Gnistan.

073-853 47 47

paula.langoe@ungaforskare.se

 

Utställningen Unga Forskare

Jonna Halonen

Jonna Halonen

Projektledare

Jonna är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

jonna.halonen@ungaforskare.se

 

Amanda Geld

Amanda Geld

Finalansvarig och vice projektledare

Amanda är ansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete. Hon är även vice projektledare för utställningsgruppen.

amanda.geld@ungaforskare.se

Wisanu Sae-Wang

Wisanu Sae-Wang

Eventansvarig

Wisanu är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

wisanu.sae-wang@ungaforskare.se

Intisar Salim

Intisar Salim

Logistikansvarig

Intisar ansvarar för logistiken kring finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

intisar.salim@ungaforskare.se

 

Nelly Franzén

Nelly Franzén

Finaljuryansvarig

Nelly är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

nelly.franzen@ungaforskare.se

Nour Haydar Ahmad

Nour Haydar Ahmad

Stipendieansvarig

Nour är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

nour.haydar-ahmad@ungaforskare.se

Stella Axelsson

Stella Axelsson

Huvuduttagningsansvarig

Stella är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

stella.axelsson@ungaforskare.se

Khairat Al Massri

Khairat Al Massri

Semifinalsansvarig

Khairat är ansvarig för semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

khairat.al-massri@ungaforskare.se

Malin Fuhrman

Malin Fuhrman

Digitaljuryansvarig

Malin är ansvarig för juryn till den digitala uttagningen i Utställningen Unga Forskare.

malin.fuhrman@ungaforskare.se

Emanuel Enberg

Emanuel Enberg

IT-ansvarig

Emanuel är IT-ansvarig och leder IT-gruppen i utvecklingen av Utställningen Unga Forskares digitala system.

emanuel.enberg@ungaforskare.se

Dina Lerjevik

Dina Lerjevik

IT-utvecklare

Dina är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

dina.lerjevik@ungaforskare.se

Johanna Lidholm

Johanna Lidholm

IT-utvecklare

Johanna är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

johanna.lidholm@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Marina Peltonen

Kommunikationsansvarig

Marina är ansvarig för kommunikation och marknadsföring inom Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

marina.peltonen@ungaforskare.se

Alexander Simko

Alexander Simko

Grafiskt ansvarig

Alexander är ansvarig för grafisk design av tryckt och digitalt material i Utställningen Unga Forskare.

alexander.simko@ungaforskare.se

Ellen Hammarstedt

Ellen Hammarstedt

Kommunikationsassistent

Ellen är Kommunikationsassistent för Utställningen Unga Forskare.

ellen.hammarstedt@ungaforskare.se

Eleonora Svanberg

Eleonora Svanberg

Kommunikationsassistent

Eleonora är kommunikationsassistent för Utställningen Unga Forskare.

eleonora.svanber@ungaforskare.se

 

 

Ann-Kristin Malz

Ann-Kristin Malz

Finansieringsansvarig

Ann-Kristin är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och ansvarar för finansieringsarbetet.

ann-kristin.malz@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar

Sara Svanberg

Sara Svanberg

Project Manager SIYSS 2019

Sara is the Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar, SIYSS, and leads the project.

sara.svanberg@ungaforskare.se

 

Emma Svedenblad

Emma Svedenblad

Vice Project Manager SIYSS 2019

The Vice Project Manager for SIYSS. Emma helps Sara Svanberg, Project Manager, to lead the project and the group.

 emma.svedenblad@ungaforskare.se

Karin Cederberg

Karin Cederberg

International Coordinator SIYSS 2019

Karin is the International Coordinator and main point of contact for all organisations and universities sending participants to SIYSS. She is also responsible for the participants during their stay in Stockholm.

karin.cederberg@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Marina Peltonen

Director of Finance SIYSS 2019

The Director of Finance for SIYSS. Contact Marina with questions regarding sponsorships, collaborations with industry or for promoting your company/organisation at the SIYSS-events.

marina.peltonen@ungaforskare.se

Tintin Torin

Tintin Torin

Finance Coordinator SIYSS 2019

The Finance Coordinator helps Marina, Director of Finance, with all aspects regarding the finance of SIYSS.

tintin.torin@ungaforskare.se

 

Lisa Weyhenmeyer

Lisa Weyhenmeyer

Director of Communications SIYSS 2019

The Director of Communications is responsible for the marketing and PR strategy for SIYSS. Contact Lisa with questions regarding all kind of media.

lisa.weyhenmeyer@ungaforskare.se

Emanuel Enberg

Emanuel Enberg

Graphic Designer SIYSS 2019

The Graphic Designer is responsible for all graphic design elements related to SIYSS.

emanuel.enberg@ungaforskare.se

Avital Cherednik

Avital Cherednik

Event Director SIYSS 2019

The Event Director is head of logistics and responsible for the overall planning of the weeklong SIYSS-programme.

avital.cherednik@ungaforskare.se

Julia Reinius

Julia Reinius

Event Coordinator SIYSS 2019

The Event Coordinator is responsible for all social activities during the weeklong SIYSS-programme.

julia.reinius@ungaforskare.se

 

Virág Angyal

Virág Angyal

Food and Drink Coordinator SIYSS 2019

The Food and Drink Coordinator plans the food and drink for the participants of SIYSS 2019

virag.angyal@ungaforskare.se

Elizabeth Vaisbourd

Elizabeth Vaisbourd

Director of Main Event SIYSS 2019

The Director of Main Event is responsible for all aspects of planning and implementing the main event, SIYSS seminariet.

elizabeth.vaisbourd@ungaforskare.se

Emma Pettersson

Emma Pettersson

Coordinator of Main Event SIYSS 2019

Coordinator of Main Event helps Elizabeth Vaisbourd, Director of Main Event. Emma is involved in the planning and implementation of the main event, SIYSS seminariet.

emma.pettersson@ungaforskare.se

Stella Axelsson

Stella Axelsson

Coordinator of Main Event SIYSS 2019

Coordinator of Main Event helps Elizabeth Vaisbourd, Director of Main Event. Stella is involved in the planning and implementation of the main event, SIYSS seminariet.

stella.axelsson@ungaforskare.se