Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Riksstämman och Utställningen Unga Forskare. Kontakta Paula om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-853 47 47

paula.langoe@ungaforskare.se

 

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare och Sveriges Unga Forskningslandslag.

072-220 09 27

tove.ladberg@ungaforskare.se

 

 

Maria Österlund

Maria Österlund

Projektledare

Maria arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor och Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS). Kontakta Maria om du har frågor som rör detta!

0707351505

maria.osterlund@ungaforskare.se

Tobias Edlund

Tobias Edlund

Kommunikatör

Tobias är vår kommunikatör och har hand om Unga Forskares kommunikation i sociala medier och på webben.

073-600 77 13

tobias.edlund@ungaforskare.se

 

Johanna Stjärnfeldt

Johanna Stjärnfeldt

Projektkoordinator

Johanna är just nu på föräldraledighet

Oscar Agestam

Oscar Agestam

Projektkoordinator

Oscar arbetar som projektkoordinator på Unga Forskares kansli med projektet Cybersecurity Academy. Kontakta Oscar om du är lärare och vill boka en föreläsning om cybersäkerhet eller vill veta mer om undervisningsmaterialet.

073-502 31 19

oscar.agestam@ungaforskare.se

Judith Maiers

Judith Maiers

Projektutvecklare

Judith är just nu på föräldraledighet.

Utställningen Unga Forskare

Max Eriksson

Max Eriksson

Projektledare

Max är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

max.eriksson@ungaforskare.se

 

Tove Berglund

Tove Berglund

Vice projektledare

Tove är vice projektledare och stöttar projektledaren i att leda och samordna utställningsgruppen.

tove.berglund@ungaforskare.se

Yangyi Qi

Yangyi Qi

Huvuduttagningsansvarig

Yangyi är gruppledare och leder uttagningsgruppens arbete som har hand om digital uttagning och semifinaler.

yangyi.qi@ungaforskare.se

Humaira Afrin

Humaira Afrin

Digitaljuryansvarig

Humaira är digitaljuryansvarig och har hand om juryledamöter som bedömer projekt på tävlingens första nivå.

humaira.afrin@ungaforskare.se

Lycke Dyfverman

Lycke Dyfverman

Juryansvarig SJWP Sweden

Lycke har hand om jurygruppen som utser priset Stockholm Junior Water Prize Sweden.

lycke.dyfverman@ungaforskare.se

Elsa Larsson

Elsa Larsson

Finalansvarig

Elsa är gruppledare för arrangörsgruppens finalgrupp som genomför finalen av Utställningen Unga Forskare.

elsa.larsson@ungaforskare.se

 

Hugo Backlund

Hugo Backlund

Logistikansvarig

Hugo ansvarar för logistiken kring finalen av Utställningen Unga Forskare.

hugo.backlund@ungaforskare.se

 

Elisa Carnö

Elisa Carnö

Eventansvarig

Elisa är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

elisa.carno@ungaforskare.se

Lovis Bergstrand

Lovis Bergstrand

Finaljuryansvarig

Lovis är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

lovis.bergstrand@ungaforskare.se

Erik Lindgren

Erik Lindgren

Kommunikationsansvarig

Erik är gruppledare för arrangörsgruppens kommunikationsgrupp.

erik.lindgren@ungaforskare.se

Filip Jädersten

Filip Jädersten

Grafiskt ansvarig

Filip är ansvarig för grafisk design av tryckt och digitalt material i Utställningen Unga Forskare.

filip.jadersten@ungaforskare.se

Hosna Samad

Hosna Samad

Digital marknadsföringsansvarig

Hosna är ansvarig för kommunikation i sociala medier inom Utställningen Unga Forskare.

hosna.samad@ungaforskare.se

Bennet Monheim

Bennet Monheim

Innehållsansvarig

Bennet är innehållsansvarig och har hand om foto och film.

bennet.monheim@ungaforskare.se

Tim Erixon

Tim Erixon

IT-ansvarig

Tim är IT ansvarig och samordnar it-gruppen som har hand om Utställningen Unga Forskares digitala system.

tim.erixon@ungaforskare.se

Mathilda Lindell

Mathilda Lindell

IT-utvecklare

Mathilda är IT-utvecklare och arbetar med Utställningen Unga Forskares digitala system.

mathilda.lindell@ungaforskare.se

Andreas Törnkvist

Andreas Törnkvist

IT-utvecklare

Andreas är IT-utvecklare och arbetar med Utställningen Unga Forskares digitala system.

andreas.tornkvist@ungaforskare.se

Edvin Sebelius

Edvin Sebelius

Finansieringsansvarig

Edvin är finansieringsansvarig i arrangörsgruppen och har hand om försäljning av lärosätespaket.

edvin.sebelius@ungaforskare.se

Emily Yao

Emily Yao

Finansieringsassistent

Emily är finansieringsassistent i arrangörsgruppen.

emily.yao@ungaforskare.se

William Edvardsson

Skolansvarig

William är skolansvarig inom Utställningen Unga Forskare och har hand om skolkontakter.

william.edvardsson@ungaforskare.se

 

 

Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS)

Lorens Vanegas Lundgren

Lorens Vanegas Lundgren

Project Manager

Lorens is the Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar 2024. The project manager is responsible for leading and executing the project

lorens.vanegas.lundgren@ungaforskare.se

 

Linnea Suomenniemi

Linnea Suomenniemi

International Coordinator

Linnea is the International Coordinator and the main contact for participants to SIYSS 2024.

linnea.suomenniemi@ungaforskare.se

 

Alexandra Jänis

Alexandra Jänis

Head of Seminar Day

As the Head of Seminar Day, Alexandra plans and implements the SIYSS seminar and work with the participants material.

alexandra.janis@ungaforskare.se

 

Kristina Kazandjian

Kristina Kazandjian

Head of Communication

Kristina is responsible for planning and implementing the social media communication for SIYSS.

kristina.kazandjian@ungaforskare.se

Karin Byskata

Coordinator of Seminar day

Karin plan and implement the SIYSS seminar. She also reads and revises the participants work.

karin.byskata@ungaforskare.se

 

Saga Widström

Coordinator of Seminar day

Saga plan and implement the SIYSS seminar. She also reads and revises the participants work.

saga.widstrom@ungaforskare.se

Sofia Fredin

Graphical designer

As Graphical Designer, Sofia designs digital and printed media related material for SIYSS.

sofia.fredin@ungaforskare.se

 

Dani Zuhair

Dani Zuhair

Coordinator of Food and Drinks

Dani plans events, the food and beverages for the SIYSS week.

dani.zuhair@ungaforskare.se