Kontakta oss

 

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om du vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.se 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på våra föreningar, Riksstämman och Utställningen Unga Forskare. Kontakta Paula om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-853 47 47

paula.langoe@ungaforskare.se

 

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli med fokus på Utställningen Unga Forskare och Sveriges Unga Forskningslandslag.

072-220 09 27

tove.ladberg@ungaforskare.se

 

 

Judith Maiers

Judith Maiers

Projektutvecklare

Judith arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli med projekt som ligger nära skolan samt IT-säkerhetsinitiativet Är du säker? #290CyberSecurity. Är du lärare och vill veta mer om hur du kan använda dig av vår verksamhet i undervisningen? Kontakta Judith för mer information.

073-660 60 67

judith.maiers@ungaforskare.se

Mia-Lie Nylund

Mia-Lie Nylund

Projektkoordinator

Mia-Lie arbetar som projektkoordinator på Unga Forskares kansli med projektet Är du säker? #290CyberSecurity. Kontakta Mia-Lie om du är lärare och vill boka en föreläsning om cybersäkerhet eller vill veta mer om undervisningsmaterialet.

073 525 61 75

mia-lie.nylund@ungaforskare.se

Victor Svedenblad

Victor Svedenblad

Projektledare

Victor arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor, Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS) samt RSI. Kontakta Victor om du har frågor som rör detta!

073-600 77 13

victor.svedenblad@ungaforskare.se

Maria Österlund (föräldraledig)

Maria Österlund (föräldraledig)

Projektledare

Maria arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli med fokus på våra sommarforskarskolor och Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS). Kontakta Maria om du har frågor som rör detta!

maria.osterlund@ungaforskare.se

Utställningen Unga Forskare

Julia Mårtensson

Julia Mårtensson

Projektledare

Julia är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

julia.martensson@ungaforskare.se

 

Rawa Halabjayi

Rawa Halabjayi

Finalansvarig och vice projektledare

Rawa är ansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete. Han är även vice projektledare för utställningsgruppen.

rawa.halabjayi@ungaforskare.se

Emilia Brickman

Emilia Brickman

Eventansvarig

Emilia är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

emilia.brickman@ungaforskare.se

Olivia Trapsh

Olivia Trapsh

Logistikansvarig

Olivia ansvarar för logistiken kring finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

olivia.trapsh@ungaforskare.se

 

Nils Grimbeck

Nils Grimbeck

Finaljuryansvarig

Nils är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

nils.grimbeck@ungaforskare.se

Parasto Shahrouki

Parasto Shahrouki

Stipendieansvarig

Parasto är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

parasto.shahrouki@ungaforskare.se

Maja Holmgren

Maja Holmgren

Huvuduttagningsansvarig

Maja är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

maja.holmgren@ungaforskare.se

Oscar Widegren

Semifinalsansvarig

Oscar är ansvarig för semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

oscar.widegren@ungaforskare.se

Kajsa Bjelle

Kajsa Bjelle

Digitaljuryansvarig

Kajsa är ansvarig för juryn till den digitala uttagningen i Utställningen Unga Forskare.

kajsa.bjelle@ungaforskare.se

Lucas Dow

Lucas Dow

IT-ansvarig

Lucas är IT ansvarig och samordnar it-gruppen som utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

lucas.dow@ungaforskare.se

Rebecca Mårtensson

Rebecca Mårtensson

IT-utvecklare

Rebecca är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

rebecca.martensson@ungaforskare.se

Leo Fjätström

Leo Fjätström

IT-utvecklare

Leo är IT-utvecklare och utvecklar Utställningen Unga Forskares digitala system.

leo.fjatstrom@ungaforskare.se

Kristina Kazandjian

Kristina Kazandjian

Kommunikationsansvarig

Kristina är ansvarig för kommunikation och marknadsföring inom Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

kristina.kazandjian@ungaforskare.se

Emil Sköld

Grafiskt ansvarig

Emil är ansvarig för grafisk design av tryckt och digitalt material i Utställningen Unga Forskare.

emil.skold@ungaforskare.se

Anushka Bhowmik

Digital marknadsföringsansvarig

Anushka är ansvarig för strategisk och operativ kommunikation i sociala medier inom Utställningen Unga Forskare.

anushka.bhowmik@ungaforskare.se

Elise Forsberg

Elise Forsberg

Skolansvarig

Elise är skolansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om skolambassadörer och skolkontakter.

elise.forsberg@ungaforskare.se

 

 

Yngve Rindahl

Yngve Rindahl

Dokumentationsansvarig

Yngve är dokumentationsansvarig för Utställningen Unga Forskare och har hand om foto och film.

yngve.rindahl@ungaforskare.se

Julia Qiu

Julia Qiu

Finansieringsansvarig

Julia är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och ansvarar för finansieringsarbetet..

julia.qiu@ungaforskare.se

Sara Sherifi

Finansieringsansvarig

Sara är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och ansvarar för finansieringsarbetet..

sara.sherifi@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS)

SIYSS 2021 is cancelled. We will return in 2022 with an improved SIYSS